V edycja Świętokrzyskiej Ligi Mocy

Po raz kolejny w podkieleckich Bielinach, dzięki uporowi pana Romana Lefka oraz wsparciu lokalnych władz samorządowych, 10 czerwca 2016 r. odbyła się V już edycja Świętokrzyskiej Ligi Mocy – Pamięć i Tożsamość. Młodzież z kilkunastu szkół startowała w konkurencjach, nie tylko sportowych, indywidualnych i zespołowych, ale również artystycznych. Szczególne emocje towarzyszyły rywalizacji szkół na dedykowanym pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego biegom sztafetowym na symbolicznym dystansie 1944 metrów.

W grach zespołowych puchar przewodni Fundacji Armii Krajowej w Londynie zdobyła drużyna z Gimnazjum z Rakowa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt i liczymy, że przyszłym roku dzięki jeszcze szerszemu zainteresowaniu szkół, nie tylko z województwa świętokrzyskiego będziemy cieszyć się już szóstą edycją tego niezwykłego patriotyczno-sportowego spotkania.