Pożegnanie „Inki” i „Zagończyka”

W 70. rocznicę mordu dokonanego przez komunistyczne władze na żołnierzach 5 Wileńskiej Brygady AK, sanitariuszce Danucie Siedzikównie „Ince” i ppor. Feliksie Selmanowiczu „Zagończyku”, odbył się 28 sierpnia 2016 r. w Gdańsku uroczysty, państwowy pogrzeb Ich niedawno odnalezionych szczątków. Pośmiertnie zostali awansowani, „Inka” do stopnia podporucznika, natomiast „Zagończyk” do stopnia podpułkownika Wojska Polskiego.

Na uroczystościach pogrzebowych Fundację AK w Londynie reprezentował Pełnomocnik w Polsce dr Robert Zapart. Obecni byli również laureaci ustanowionej przez Fundację kilka lat temu Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki”: Pan Bogdan Ścibut, Pan Bogusław Łabędzki oraz Pan Arkadiusz Gołębiewski.

Prosimy o modlitwę za „Inkę” i „Zagończyka” oraz całe pokolenie Żołnierzy Wyklętych.

Panie Boże Wszechmogący, przyjmij Ich do swej chwały …